دلایل رکود در صنعت رستوران داری و چند راه حل برای خروج از آن

sales-restaurant.jpg

نکته مهم: این مقاله بروز رسانی می شود؛ مطالعه هفتگی این مقاله را فراموش نکنید...
شما می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این مقاله از طریق فرم نظرات در همین صفحه مطرح نمایید.

اگر با مدیران رستوران صحبت کنید اغلب از بازار فعلی کسب و کار خود ناراضی هستند؛ با توجه به شرایط فعلی جامعه می توان گفت این وضعیت برای اکثر اصناف وجود دارد. بنابراین رستوران ها هم از این امر مستثنی نیستند.
یکی از دلایل رکود بازار در ماه های اول سال را می توان تعطیلات نوروز دانست. اکثریت مردم هزینه ها را صرف مسافرت می کنند پس طبیعی است که بعد از بازگشت تمایل ندارند هزینه ای برای تفریح بپردازند که این طبیعت سه ماهه ی اول سال است.
مساله ی مهمی که بازار امسال با آن مواجه شد افزایش قیمت دلار و کاهش قدرت خرید مردم است. نبود ثبات در بازار ارز و وضعیت ناپایدار اقتصادی مردم را وادار می کند هزینه های خود را اولویت بندی کنند و تفریح در صدر جدول اولویت ها قرار نمی گیرد.
به دنبال افزایش قیمت، درخواست هم کاهش می یابد بنابراین این زنجیره همینطور ادامه پیدا می کند تا با رستوران های خالی از مشتری مواجه شویم.
راه حل چیست؟
در ادامه چند پیشنهاد برای مدیریت این بحران ارایه می گردد:
برای فروش بیرون بر پکیج ها را متناسب با بودجه ی مشتری و منطقه ای که در آن سرویس ارایه می دهید تنظیم نمایید شاید لازم باشد منوی خود را بازنگری کنید. بهتر است با کارکنان خود جلسه ای ترتیب دهید و وضعیت موجود را برای آن ها توضیح دهید. برای بقا ممکن است لازم باشد از کارکنان خود در چند نقش استفاده کنید تا در زمان بیکاری به کارهای دیگر بپردازند.
در تهیه ی موارد اولیه بسیار دقت کنید؛ از کجا خرید می کنید و چه میزان می خرید. با توجه به اینکه ایام ماه مبارک رمضان هم نزدیک است شاید لازم نباشد انبار خود را پر کنید. درست خرید کردن و بهینه مصرف کردن پیشنهاد ماست.
از نرم افزار رستوران خود روزها و ساعات خالی را پیدا کنید و برای آن ها برنامه ریزی کنید.
در شبکه های اجتماعی فعال باشید و در سایت های فروش اینترنتی غذا عضو شوید؛ خلاصه اینکه از هر فرصتی برای بازاریابی استفاده کنید.
در رستوران خود منوی سرگرمی ایجاد کنید تا فقط محلی برای صرف غذا نباشد و مشتریان بتوانند ساعت بیشتری در رستوران حضور داشته باشند. رستورانی که صندلی های آن خالیست به مراتب زیان بیشتری برای شما دارد.
پیشنهاد ویژه ی ما به شما این است که " لذت فروشی" کنید!!!
بله تعجب نکنید، لذت فروشی یعنی اینکه در روزهای پر تنش و خالی از شادی سعی کنید حتی برای چند دقیقه مشتری را در مکانی آرام شاد کنید و خاطره ای خوش در ذهن او بسازید.

☑ این مقاله را به اشتراک بگذارید.

Facebook Google LinkedIn Print Telegram
تعداد بازدید : 329

نظرات کاربران

نظرات