وظایف مدیر داخلی رستوران

restaurant-manager.jpg

نکته مهم: این مقاله بروز رسانی می شود؛ مطالعه هفتگی این مقاله را فراموش نکنید...
شما می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این مقاله از طریق فرم نظرات در همین صفحه مطرح نمایید.

کسب و کار در دنیای امروز با گذشته تفاوت بسیاری کرده است، امروزه مدیر با نشستن در دفتر کار و دریافت گزارشات روزانه از عملکرد کارکنان تعریف نمی شود. مدیران موفق مدیرانی هستند که مستقیما وارد کار شده و تمام امور را بررسی کرده و چالش های احتمالی را با آگاهی و راهکارهای جدید حل می نمایند.
برای اداره یک رستوران نیاز به یک مدیر داخلی است تا نظارت بر تمام امور را بر عهده بگیرد. شغل مدیریت با توجه به شخصیت یک فرد و مهارت های او تعریف می شود بنابراین هر کسی نمی تواند در این حوزه فعالیت نماید؛ مدیر می بایست اصول یک رفتار اجتماعی مناسب را در برخورد با مشتریان بداند، رستوران محلی است که افراد مختلف با فرهنگ و رفتارهای متفاوت حضور دارند، برخورد درست با هر یک و ارایه سرویس درست و صحیح از سوی کارکنان کاری است که مدیر باید با درایت انجام دهد تا رضایت مشتری جلب شود.
چه چیزی موجب رضایت مشتریان می شود؟
غذای ارایه شده می بایست کیفیت خوبی داشته باشد، برخورد پرسنل مودبانه بوده و مشتری در یک محیط راحت و صمیمی قرار گیرد، نورپردازی و نوع دکوراسیون می بایست محیطی دلچسب را برای مشتریان فراهم کند، در انتخاب و چیدمان میزها و صندلی ها دقت شود، منوی مناسبی در اختیار مشتری قرار بگیرد که خوانا و واضح باشد و قیمت ها به درستی در آن تعریف شود، همه ی این ها مواردی است که مدیر باید برای اجرای آن ها اقدام نماید. یک مدیر با مهارت های روانشناسی و مدیریتی می بایست آرامش را در محیط کار ایجاد نماید مسائل و دغدغه های پرسنل را در زمان مناسب حل و فصل کند و چنانچه مشتری احساس نارضایتی نسبت به موردی داشت با درایت با آن برخورد نماید. مسائل مالی یک رستوران و برنامه ریزی بودجه و جذب و نگهدای پرسنل نیز از مواردی است که یک مدیر باید بر آن نظارت داشته باشد. در صورت افت فروش یک رستوران مدیر می بایست با روش های تبلیغاتی مناسب در جذب مشتریان و نظارت بر ارایه سرویس مناسب به آنها اقدام نماید.
مدیریت یک رستوران اگرچه شغل بسیار جذابی است اما دغدغه ها و چالش هایی به همراه دارد که باید مرتب با آن ها روبرو شد. بنابراین اگر کسی به تازگی می خواهد قدم در این حرفه بگذارد باید مناسب این کار باشد و انعطاف لازم را داشته باشد.
البته یک مدیر برای رسیدن به اهدافش نیازمند ابزارهایی است که او را هدایت نماید؛ یکی از ملزومات یک مدیر نرم افزار رستوران است. بدون یک نرم افزار رستورانی مطلوب نظارت دقیق بر رستوران و فرآیند انجام کار میسر نخواهد شد.

☑ این مقاله را به اشتراک بگذارید.

Facebook Google LinkedIn Print Telegram
تعداد بازدید : 1168

نظرات کاربران

نظرات