شرایط فروش اغذیه درماه رمضان

ramadan.png

نکته مهم: این مقاله بروز رسانی می شود؛ مطالعه هفتگی این مقاله را فراموش نکنید...
شما می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این مقاله از طریق فرم نظرات در همین صفحه مطرح نمایید.

افرادی که در زمینه ی رستوران داری، خدمات غذا و نوشیدنی فعالیت می کنند می دانند که هر ساله در ماه مبارک رمضان به دلیل قوانین مرسوم این ماه، فروش کاهش می یابد به خصوص امسال با شرایط اقتصادی، این رکود بیشتر خودنمايي مي كند.
برای اینکه رستوران ها بتوانند این ماه را به خوبی پشت سر بگذارند باید چاره ای اندیشید. بسیاری از افراد بدلایل مختلف قادر به روزه گرفتن نیستند و نیاز به دریافت خدمات دارند. همینطور بسیاری ممکن است در سفر بوده و به لحاظ شرعی نتوانند روزه بگیرند.
بنا بر روال هر ساله اغذیه فروشی هایی که پروانه کسب دارند می توانند برابر شرایط و ضوابط تعیین شده نسبت به فروش اغذیه ی خام و ساندویچ سرد اقدام نمایند. البته هیچ مجموعه ای اجازه ی سرو غذا در محل را ندارد و فقط هتل ها و مراکزی با این نوع فعالیت، می توانند با دریافت مجوزهای لازم سرویس دهی داشته باشند. با توجه به شرایط و ضوابط موجود، همه ی رستوران ها و فست فودها در این دسته بندی قرار نمیگیرند بنابراین باید با راهکارهایی، فروش را در سطح قابل قبولی حفظ نمود. با توجه به اینکه زمان تفریح و استراحت افراد به ساعات افطار نزدیک می شود و بسیاری از مراکز تفریحی مثل سینماها ساعات بیشتری را باز هستند وقت مناسبی است تا رستوران ها هم برنامه ای را برای این ساعات در نظر بگیرند.
به شما پیشنهاد می کنیم یک منوی غذایی برای ماه مبارک رمضان داشته باشید. شاید فرصت خوبی باشد تا رستوران شما حال و هوای این ماه را داشته باشد؛ ممکن است مشتریان به دنبال جایی باشند که ضیافت افطار را در آن جا برگزار کنند پس رستوران شما با یک منوی مرتبط مثلا سینی افطاری می تواند فضایی دلخواه باشد. بسیاری از رستوران ها فروش خود را گسترش داده و با ابزارهای روز همگام شده اند. با این ابزارها برخی از رستوران ها از حالت محلی بودن خارج شده و به نقاط دورتری از محل رستوران سرویس دهی می کنند.
فروش آنلاین این امکان را برای یک رستوران فراهم می کند که سهم بیشتری از بازار داشته باشند. با توجه به اینکه جستجوی رستوران هایی که سرویس دهی دارند برای کاربر در دنیای مجازی و اپلیکیشن های فروش آنلاین ساده تر است، در ماه رمضان با فروش آنلاین و فعالیت در شبکه های مجازی می توان راحت تر در دسترس مشتریان بود پس ما پیشنهاد می کنیم فروش آنلاین خود را زودتر راه اندازی کنید و به تبلیغات در دنیای مجازی بپردازید. بهتر است مشتریان از خدمات شما در این ماه مطلع باشند مثلا اگر مجوزهای لازم را دریافت کرده اید و امکان سرویس دهی دارید، مشتریانتان را باخبر کنید.
با استفاده از گزارشاتی که می توانید از نرم افزار رستورانی خود دریافت کنید لیستی از مشترکین پر خرید خود را آماده کنید و از طریق پنل sms در قالب یک پیام خدمات خود را به اطلاع مشتریان برسانید. همچنین مشتریانی را که مدت هاست از شما خرید نکرده اند را با پیام های مناسب و اطلاع از خدمات جدید، مشتاق به خرید کنید.

☑ این مقاله را به اشتراک بگذارید.

Facebook Google LinkedIn Print Telegram
تعداد بازدید : 300

نظرات کاربران

نظرات