منوی خود را با تحلیل سود و زیان طراحی کنید...

menu.jpg

نکته مهم: این مقاله بروز رسانی می شود؛ مطالعه هفتگی این مقاله را فراموش نکنید...
شما می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این مقاله از طریق فرم نظرات در همین صفحه مطرح نمایید.

به عنوان مدیر یک رستوران هستید؛ مهم ترین هدف شما ارایه خدمات مناسب و فروش بالاست. برای داشتن فروش بیشتر باید برنامه ای درست و اصولی داشته باشید. برای مثال از منو شروع می کنیم:
زمان شروع کار رستوران، شما یک لیست کالایی دارید که باید در منوی خود لحاظ کنید. تولید و آماده سازی هر کدام از این کالاها برای شما هزینه هایی در بردارد. محاسبه ی هزینه ها مقوله ای است که شما به عنوان یک مدیر همیشه با آن مواجه خواهید بود.
با چند سوال شروع می کنیم:
برای مثال یک پرس کوبیده را در نظر بگیرید هزینه ی تولید آن چقدر است؟
چند نفر از کارکنان شما وقت خود را صرف آماده سازی آن می کنند؟
در چه مدتی به فروش می رسد؟
تعداد فروش شما در این کالای خاص چقدر است؟
رسیدن به پاسخ این سوالات مهم است چون شما باید بر اساس آن تصمیم گیری کنید شاید حاشیه سود پایین یک کالا و هزینه های بالای آماده سازی آن منجر به این شود که بخواهید آن را از منو حذف کنید یا برعکس تعداد بالای فروش یک کالا باعث شود از حاشیه سود پایین آن چشم پوشی کنید.
کدام کارشناس و با دریافت چه هزینه ای می تواند این اطلاعات را بدرستی به شما ارایه دهد!!
در این مواقع تمایل دارید این توانایی را داشته باشید و بتوانید این تحلیل ها را ارزیابی نمایید. شاید اگر بشنوید که با استفاده از نرم افزارهای رستورانی امروزی می توانید میزان سود و زیان خود را حتی در مورد یک کالای خاص محاسبه کنید مشتاق شوید مجدد منوی خود را بازنگری کنید.
با نرم افزار رستورانی دستیابی به این امکان به آسانی میسر است. یک نرم افزار رستوران مطلوب باید امکان تولید گزارشات مقایسه ای دلخواه را در اختیار مدیر قرار دهد. این گزارشات بصورت گزارشات نموداری و مقایسه ای بوده و ارزیابی آن بسیار ساده است. بنابراین در هر زمینه ای که تمایل داشته باشید می توانید از این گزارشات استفاده کنید و بر اساس آن سیاست های کاری خود را تغییر دهید.

☑ این مقاله را به اشتراک بگذارید.

Facebook Google LinkedIn Print Telegram
تعداد بازدید : 298

نظرات کاربران

نظرات