تمام مواردی که برای استخدام یک مدیر خوب باید بدانید

20181120065313_good-manager.png

نکته مهم: این مقاله بروز رسانی می شود؛ مطالعه هفتگی این مقاله را فراموش نکنید...
شما می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این مقاله از طریق فرم نظرات در همین صفحه مطرح نمایید.

مدیر باید توانایی نظارت بر فعالیت های یک رستوران را داشته باشد؛ در غیاب شما تمام مسئولیت ها به عهده ی مدیر است. بنابراین باید فردی را استخدام کنید که فرشته ی نگهبان رستوران شما باشد.

ویژگی های خاصی وجود دارد که باید در یک مدیر جستجو کنید بنابراین استخدام یک مدیر نباید به شیوه های معمول صورت گیرد.

مهارت های ارتباطی

مدیر یک رستوران باید پل ارتباطی بین بخش های مختلف رستوران باشد و توانایی برقراری یک ارتباط موثر را داشته باشد. مالک رستوران ممکن است بصورت مداوم در محل حضور نداشته باشد به خصوص در رستوران های زنجیره ای که این امکان وجود ندارد؛ بنابراین اگر کارکنان با مشکلاتی مواجه شوند مدیر رستوران با توانایی های خود باید قادر به حل مساله باشد. از آن جایی که کارکنان به طور مستقیم با مشتری در ارتباط هستند ممکن است از نقطه نظرات جالبی برخوردار باشند که مدیر باید بتواند با ارتباط دوستانه با کارکنان از نظرات آن ها استفاده نماید. همین طور نیاز است مدیر شرح شغل و روند کار را برای کارکنان جدید شرح دهد. مدیر باید اطمینان حاصل کندکه تمام کارها به طور صحیح انجام می شود و رستوران در مسیر پیشرفت قرار دارد.

توانایی تصمیم گیری سریع

یک مدیر باید بتواند در زمان بحران تصمیمات فوری بگیرد. مدیریت بحران یک ویژگی بسیار مهم برای یک مدیر است. در کسب و کاری مثل رستوران هر روز ممکن است یک چالش جدید رخ دهد، مشتریان جدید دغدغه های جدید برای رستوران دارد. اگر در یک روز شلوغ به طور اتفاقی نرم افزار سفارش گیر گارسون از کار بیفتد یا صندوق دار نتواند با نرم افزار رستورانی به درستی کار کند، سفارش گیری دچار مشکل می شود و ممکن است با نارضایتی مشتریان مواجه شوید. یک مدیر خوب باید تلاش کند و راه حلی برای مشکل پیدا کند.

ممکن است مشتری از نحوه ی ارایه سرویس ناراضی باشد؛ مدیر باید درک کند که مشتری ناراضی چه عواقبی برای رستوران خواهد داشت؛ بنابراین باید با عذرخواهی رضایت مشتری را جلب نماید.

هدایت تیم برای رسیدگی به شرایط استاندارد

زمانی که یک تیم را هدایت می کنید نمی توانید با همه یکسان برخورد کنید. بعضی از کارکنان ممکن است زودتر یاد بگیرند و برخی نه! در ارتباط با مشتری بعضی از کارکنان رفتار بهتری دارند و بعضی دیگر نه. در برخورد با این نوع از کارکنان باید اصول و نحوه ی درست برخورد کردن را آموزش داد و در نهایت منتظر نتیجه  ی آموزش ها باشد.

باید توانایی همزمان انجام چند کار را داشته باشد

وقتی از انجام چند کار به صورت همزمان صحبت می کنیم به این دلیل است که مدیر باید بر عملیات خرید و آماده سازی و ارسال غذا تا ارایه خدمات به مشتری نظارت داشته باشد. در این حین اگر موردی رخ داد آن را به سرعت حل کند. از این رو یک مدیر خوب باید چند کاره باشد.

باید هنر مدیریت تیم را بداند

یک مدیر باید تیم را به موفقیت برساند و مطمئن شود که همه اعضای تیم با یکدیگر همکاری می کنند و اگر برای یکی از کارکنان مشکلی پیش آمد که منجر به عقب نشینی شد تلاش کند و به او انگیزه ی همکاری دهد.

باید شیوه ی حل و فصل مناقشات را بداند

وقتی کارکنان زیادی در یک رستوران کار می کنند همیشه احتمال درگیری وجود دارد. برخی از کارکنان ممکن است با ایجاد نفوذ در سایرین محیط رستوران را با چالش مواجه کنند؛ در چنین شرایطی مدیر رستوران با ایجاد روحیه تیمی و مشخص کردن اهداف، کارکنان را به سمت کار گروهی سوق دهد.

☑ این مقاله را به اشتراک بگذارید.

Facebook Google LinkedIn Print Telegram
تعداد بازدید : 573

نظرات کاربران

نظرات