چگونه با مشتریان خود تعامل بهتری داشته باشیم

communication.jpg

هدف در هر کسب و کار ارایه ی خدمات خوب به مشتریان است. اینکه این هدف چگونه باید حاصل شود راهکارهایی دارد که باید به عنوان مدیر رستوران از آن مطلع باشید. در این مقاله قصد داریم شیوه های جدیدتری را برای افزایش این تعامل معرفی کنیم:

بهتر برای روشن شدن موضوع یک روز مدیر بودن را فراموش کنید و به عنوان یک مشتری وارد یک رستوران شوید؛ اگر خوش شانس باشید حتما با برخورد خوب پرسنل رستوران، خود را برای صرف یک غذای عالی آماده کنید؛ ولی شاید اوضاع به همین خوبی که پیش بینی کرده بودید نباشد مدت زمان آماده سازی غذا همان چیزی است که ممکن است در رستوران خود هیچگاه به آن توجه نکرده باشید حالا اهمیت این موضوع برای شما روشن می شود؛ نکته ی اول بعد از خوش آمد گویی پرسنل نحوه ی پذیرایی است. با تاخیر غذای شما روی میز قرار می گیرد در این جا دو حالت وجود دارد یا غذا مورد قبول شماست و دوست دارید بدانید از چه موادی در طبخ این غذا استفاده شده است یا غذا مطلوب شما نیست و به طعم و غذای آن انتقاد دارید!

موضوع هر چه که باشد نیاز به یک گوش شنوا دارید که حرفهای شما را بشنود و برای صحبت های شما به عنوان مشتری اهمیت قایل شود.

پس یکی دیگر از انتظارات شما به عنوان مشتری شنیده شدن نظراتتان است.

تمایل دارید با انتقاد شما چه برخوردی شود؟ یک عذرخواهی ساده، توجیه و اهمیت ندادن به نارضایتی شما یا یک پاسخ قانع کننده و پیشنهاد جبران و جلب رضایت شما.

باز موضوع روشن است گزینه ی آخر را انتخاب می کنید چون به عنوان یک مشتری انتظاراتی منطقی دارید که باید بدرستی به آن پاسخ داده شود.

هر چه میزان ارتباط شما با مشتری بیشتر باشد با نتایج شگفت انگیز بیشتری مواجه خواهید شد؛ مطالبی که در بالا به آن اشاره شد فقط بخش کوچکی از نحوه ارتباط با مشتری است.

مشتریان ناراضی را رها نکنید و بی تفاوت نباشید؛ تبلیغات کلامی یکی از شیوه های کاربردی جذب مشتری است. با یک رفتار ساده می توانید به محبوبیت خود بیافزایید و یا بر عکس برند خود را دچار خدشه کنید.

زمانی که از دید یک مشتری به موضوع نگاه کنید انتظاراتتان تغییر می کند؛ همین نکات به ظاهر ساده می تواند بسیار ارزشمند باشد و نتایج مطلوبی را رقم بزند.

لازم نیست کارهای پیچیده انجام دهید همین که روز تولد مشتریان خود را داشته باشید و یک سرگرمی ساده برنامه ریزی کنید کافیست تا مشتریان، هیچوقت برند شما را فراموش نکنند.

دستیابی به این اطلاعات مشتری با داشتن نرم افزار رستوران به سادگی امکان پذیر است؛ در مقالات گذشته به اهمیت وجود یک نرم افزار رستورانی اشاره کردیم که یکی از کاربردهای آن ایجاد یک ارتباط متقابل با مشتریان است.

Facebook Google LinkedIn Print Telegram
تعداد بازدید : 285

نظرات کاربران

نظرات