چطور یک تیم حرفه ای استخدام کنیم؟

20181106070935_team.png

تمرکز بر استخدام کارکنان رستوران یکی از مهمترین وظایف یک مدیر است؛ اگر هدف شما ارایه ی خدمات عالی به مشتریان باشد باید بر روی انتخاب کارکنان خود دقت بیشتری داشته باشید.

باید دید افرادی که برای استخدام انتخاب می شوند تا چه حد توانایی انجام کار تیمی دارند و چقدر به برندی که در آن فعالیت می کنند وفادار هستند. سرمایه گذاری بر روی کارکنان نیازمند صرف وقت و انرژی زیادی است؛ بنابراین با انتخاب هوشمندانه، افرادی را برگزینید که شما را در رسیدن به اهداف تان یاری کنند.

داشتن کارکنان خوب یکی از عوامل موفقیت یک رستوران است. بعد از استخدام آموزش هایی که به کارکنان خود می دهید می تواند یک تیم بزرگ را برای رستورانتان بسازد.

این راهنمایی ها به شما کمک می کند که کارمندان مناسب استخدام کنید که به موفقیت رستوران کمک می کند:

تعیین الزامات:

قبل از اینکه شروع به ارسال آگهی کنید باید مهارت هایی را که نیاز دارید دسته بندی کنید و بودجه ای که می خواهید اختصاص دهید را در نظر بگیرید. با این رویکرد می توانید آگهی های هدفمند ثبت کنید.

نوع رستوران شما در انتخاب کارکنان مهم است؛ اگر نوع فروش شما بیشتر سالن است باید گارسون های با تجربه استخدام کنید یا اگر فروش دلیوری شما بالاست باید سرعت آماده سازی و ارسال سفارشات بالا باشد؛ بنابراین شما باید پیک ها و آشپزهای خوبی داشته باشید.

هر رستوران در یک بازه ی زمانی بیشترین فروش را دارد؛ برای بعضی از رستوران ها روزهای پایانی هفته روزهای پر رفت و آمدی است بنابراین تعداد کارکنان در این روزها باید بیشتر باشد. برای شناسایی روزهای شلوغ می توانید با استفاده از نرم افزار رستورانی، گزارش روزهای شلوغ را دریافت کنید و بر اساس آن تصمیم گیری کنید.

توصیه می کنیم اگر در ابتدای کار هستید کارکنان زیادی را استخدام نکنید؛ یک بازه ی زمانی را در نظر بگیرید و بر اساس نیاز شروع به اضافه کردن نفرات نمایید.

ویدیوی دکتر کامران صحت

نکته مهم: این مقاله بروز رسانی می شود؛ مطالعه هفتگی این مقاله را فراموش نکنید...
شما می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این مقاله از طریق فرم نظرات در همین صفحه مطرح نمایید.

آگهی:

زمانی که الزامات رستوران شما مشخص شد حالا نیاز دارید جاهای خالی را پر کنید؛ یک آگهی دقیق از شرح شغل، ساعات کار و ... تنظیم و منتشر کنید.

معرفی نیروی کار:

یک گزینه برای پیدا کردن یک کارمند مناسب، کارکنان فعلی شماست؛ کارکنان شما با توجه به شرایط حاکم بر رستوران می توانند از بین دوستان یا بستگان، نیروهای جدید به شما معرفی کنند.

استخدام نیروی کار در شبکه های اجتماعی:

با توجه به گستردگی استفاده از شبکه های اجتماعی، می توانید درخواست همکاری را از طریق شبکه های اجتماعی منتشر کنید و یا اگر وبسایت دارید بخشی را به عنوان همکاری با ما داشته باشید.

مصاحبه شغلی:

بعد از دریافت رزومه یا شناسایی افرادی که توسط کارکنان فعلی شما معرفی شده اند می توانید مصاحبه را شروع کنید؛ می توانید از کارشناسان منابع انسانی استفاده کنید.

سوابق شغلی:

اگر شما سوابق شغلی را بررسی کنید می توانید ببینید کارکنان چقدر به کاری که قرار است انجام دهند تسلط دارند. وفاداری و داشتن روحیه کار تیمی یکی از خصوصیات مهمی است که می تواند به یک کارمند ارزش دهد. انتظارات خود را شفاف بیان کنید تا نیروی کار مناسب پیدا کنید.

نتیجه:

به طور کلی کارکنان چهره ی رستوران شما هستند؛ آن ها به طور مستقیم یا غیر مستقیم بر رضایت مشتریان شما تاثیر می گذارند و می توانند با انجام کار تیمی منجر به موفقیت رستوران شما شوند.

☑ این مقاله را به اشتراک بگذارید.

Facebook Google LinkedIn Print Telegram
تعداد بازدید : 469

نظرات کاربران

  • زهرا حیدری گفته:
  • مقاله خوبی بود.


نظرات