نقش شبکه های اجتماعی در بهبود کسب و کار

20190704084414_smm-content.png

اگر نگاهی به شبکه های اجتماعی بیندازیم با موجی از تبلیغات در حوزه صنعت رستوران داری مواجه می شویم. عکس کافه ها، رستوران ها و ... با سرعت زیادی در حال انتشار است و تعامل میان کاربران به شیوه ی جدیدی افزایش یافته است و کاربران براحتی قادر هستند نظرات مثبت و منفی خود را به اشتراک بگذارند.

اگر یک رستوران با مشتری ناراضی مواجه شود براحتی می تواند با ارایه ی خدمات بهتر مشکل را برطرف نماید ولی زمانی که اتفاقات خارج از حوزه ی رستوران و در فضای مجازی رخ می دهد غیر قابل کنترل خواهد بود.

حال که به اهمیت میزان رضایتمندی مشتریان در شبکه های اجتماعی پی بردید باید دید چه راهکارهایی جهت بهبود روابط و بازخوردهای مثبت وجود دارد.

با کمی دقت می توانید مشتریان زیادی را از طریق شبکه های اجتماعی جذب و حفظ کنید؛ مخاطبان دیگر محدود به موقعیت مکانی نیستند و شما باید بتوانید این بازار را هدایت کنید.

اگر قرار باشد از همین امروز  فعالیت در شبکه های اجتماعی را شروع کنید چه برنامه ای دارید؟

بعد از ایجاد یک اکانت برای کسب و کار خود باید به هدف خود فکر کنید؛ قرار است چه برنامه ای برای مخاطبان خود داشته باشید. بهتر است یک لیست تهیه کنید و طبق یک جدول زمانی کار را آغاز کنید، بسیاری از افرادی که به تازگی وارد این فضا می شوند با هیجانات غیر واقعی مواجه هستند، در شروع تعداد زیادی پست به اشتراک می گذارند و پس از مدت کوتاهی با کاهش این هیجان روال جدیدی را در پیش می گیرند که این موضوع می تواند مخرب باشد.

کسب و کارهای فعلی به این نتیجه رسیده اند که روش های قدیمی کاربردی نیست و فضای شبکه های اجتماعی فضای مناسبی برای تبلیغات است ولی سوال اینجاست چرا تمام کسب و کارها در این فضا موفق نیستند.

پاسخ ساده است آن ها در فضای مجازی به همان شیوه ی قدیم تراکت تبلیغ می کنند. باید شیوه تبلیغات را تغییر داد و با مخاطبان تعامل بیشتری برقرار کرد.

محتوا:

هر محتوایی برای هر کسب و کاری مناسب است؟ محتوای شما باید توانایی ایجاد ارتباط را داشته باشد و مخاطب را به سمتی که شما می خواهید هدایت کند.

اگر صاحب یک رستوران هستید بهتر است بعد از انتشار یک عکس از کاربران بخواهید نظر خود را بنویسند و اگر تجربه ی حضور در رستوران شما را دارند نظرات خود را با سایر مخاطبان به اشتراک بگذارند این نوعی تعامل مفید است که باعث می شود مخاطب محتوای شما را روزانه رصد کند.

خلاقیت:

برای کاربرانی که بیشترین ارتباط را با شما در فضای مجازی دارند طرح های تشویقی در نظر بگیرید؛ می توانید اطلاعات مشتریان خود را از طریق نرم افزار رستورانی خود ثبت کنید و از طریق باشگاه مشتریان و بر اساس میزان خرید تخفیفات دوره ای یا مناسبتی یا بر اساس بیشترین تعامل در فضای مجازی در نظر بگیرید و  آن ها را ترغیب به ادامه ی این فرآیند کنید.

سوال های انگیزشی:

از کاربران خود بخواهید مشاور شما باشند، مفهوم چیست؟

اینکه کاربران شما حس کنند در تصمیمات شما سهیم هستند می تواند حس خوبی ایجاد نماید و وجه تمایزی برای کسب و کار شما باشد. از نوع منوی خود، نوع خدماتی که ارایه می دهید و نحوه برخورد با مشتریان می توانید از نظرات کاربران استفاده کنید. با این روش می توانید تحقیقات بازار را به سادگی و بدون نیاز به صرف هزینه های پیچیده انجام دهید.

توجه کنید که شبکه های اجتماعی یک فضای عالی برای تبلیغات شماست که می توانید بیشترین بهره برداری را جهت ارتقا کسب و کار خود داشته باشید.

Facebook Google LinkedIn Print Telegram
تعداد بازدید : 589

نظرات کاربران

نظرات