با این 6 روش هزینه کارکنان خود را کاهش دهید:

20190509054410_ReduceCosts.png

اگر در صنعت رستوران داری فعالیت می کنید می دانید که هزینه های نیروی کار روز به روز در حال افزایش است. با توجه به حساسیت این فعالیت که به طور مستقیم بر سلامتی و رضایتمندی مشتریان بستگی دارد نقش کارکنان بسیار مهم و حیاتی است. حال باید دید چه تعداد نیروی کار برای یک بنگاه اقتصادی نیاز است و آیا افزایش تعداد کارکنان می تواند باعث سودآوری بیشتر سازمان شود.

در بازار فعلی کسب و کار تمایل برای جذب نیروهای خلاق و توانمند بیشتر از قبل احساس می شود، داشتن نیروی کار فعال که کمتر سازمان را دچار چالش کند یکی از دغدغه های مدیران محسوب می شود.

ولی اگر به این موضوع دقت کافی نداشته باشیم ممکن است هزینه های استخدام بیش از توان مالی سازمان باشد و در نهایت هم نتیجه دلخواه حاصل نشود.

در این مقاله راهکارهایی را پیشنهاد می کنیم تا علاوه بر کاهش هزینه های نیروی کار از زمان نیز درست استفاده نمایید.

اولین نکته نیاز سنجی است: کسب و کار شما در چه سطحی قرار دارد و با چه تعداد پرسنل کار به درستی انجام می شود. بهتر است به شرح وظایف کارکنان خود نگاهی بیندازید و زمان مورد نیاز برای هر فعالیت را ارزیابی کنید. گاهی اوقات کارکنان می توانند برخی از فعالیت ها را بصورت نیمه وقت انجام دهند یا به جای دو نیروی پاره وقت از یک نفر به عنوان تمام وقت استفاده کنید، این به نوع فعالیت بستگی دارد.

بازه های زمانی را در نظر بگیرید:

اگر از نرم افزار رستورانی استفاده می کنید یک گزارش به تفکیک ماه های سال دریافت کنید از طریق این گزارش ماه های پرفروش را ارزیابی کنید و برای این ماه ها نیروی بیشتری در نظر بگیرید. بیشتر رستوران ها در تابستان فروش بیشتری دارند کارکنان فصلی برای این ماه ها گزینه ی مناسبی است.

برای روزهای خلوت برنامه ریزی کنید

در بالا اشاره کردیم از طریق نرم افزار رستوران می توانید گزارش ماه های پر فروش را دریافت کنید همین گزارش را برای روزهای کم فروش داشته باشید و حالا زمان برنامه ریزی است. از کارکنان خود ایده های جدید بگیرید و از پتانسیل آن ها به طور مطلوب استفاده کنید؛ به نظر می رسد جلسات هفتگی برای ایده پردازی مناسب باشد. شاید وقت آن رسیده یک طعم شگفت انگیز را به منوی خود اضافه کنید.

دورکاری را تجربه کنید:

افرادی هستند که به صورت دورکاری فعالیت می کنند این افراد را شناسایی کنید و بررسی کنید کدام فعالیت شما خارج از محیط رستوران قابل انجام است. به طور مثال کارهای حسابداری یا عکاسی از غذا یا تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی خود را به فریلنسرها واگذار کنید این برای شما یک راهکار مناسب برای کاهش هزینه هاست.

به طور کلی ردیابی فعالیت کارکنان کار پیچیده ای نیست کافیست از طریق نرم افزار رستورانی خود و با دریافت گزارش های مرتبط یک جدول زمان بندی مناسب تنظیم نموده و بر اساس آن فعالیت های خود را دسته بندی کنید.

Facebook Google LinkedIn Print Telegram
تعداد بازدید : 315

نظرات کاربران

نظرات