پخش موزیک تاثیری در فروش رستوران دارد؟

20181128070734_music.png

وارد هر رستوران یا فست فودی که می شویم یک موزیک در حال پخش است ولی باید دید آیا موزیک تاثیری در بهبود روابط مشتری با یک رستوران دارد یا خیر.

برای اینکه یک رستوران برای مشتری جذاب باشد یک سری اتفاقات باید رخ دهد.

از چشم مشتری به رستوران خود نگاه کنید.

فضای رستوران، چیدمان صندلی ها، راهنمایی و هدایت درست پرسنل، تمیز بودن میز و ظروف و در نهایت نحوه ی سفارش و کیفیت غذا همه از عواملی است که در رضایت مشتری نقش دارد.

موزیک هم در کنار همه ی این عوامل می تواند در ایجاد یک محیط صمیمی موثر باشد ولی آیا هر موزیکی مناسب است یا به طور کلی اصلا استاندارد خاصی برای انتخاب موزیک وجود دارد؟

پاسخ مثبت است؛ هر رستوران بر اساس نوع سرویس دهی می تواند موزیک منحصر به فردی داشته باشد.

موزیک بی کلام اولین پیشنهاد است؛ قرار است مشتری زمان صرف غذا احساس خوبی داشته باشد؛ بنابراین توصیه می کنیم ابتدا یک آمار از میانگین سنی مشتریان خود داشته باشید؛ اگر مشتریان شما بیشتر افراد میانسال هستند از موزیک های قدیمی، سنتی استفاده کنید ولی اگر با مشتریان جوان مواجه هستید هیجان را در موزیک خود نمایش دهید.

داشتن آمار مشتریان هم به سادگی با استفاده از نرم افزار رستورانی که استفاده می کنید قابل گزارش گیری است.

باید به زمان پخش موسیقی هم توجه کرد کارشناسان معتقدند موزیک هایی که کمی ریتم تند دارند برای صبحانه و ناهار و برای شب از موزیک های بی کلام با ریتم ملایم استفاده کنید.

موزیک باید با حال و هوای رستوران تناسب داشته باشد اگر فضای رستوران شما سنتی است موزیک های سنتی را انتخاب کنید یا اگر یک رستوران کلاسیک دارید لیستی از آهنگ های بی کلام کلاسیک را داشته باشید. حتی می توانید در مورد موزیک از مشتریان خود با چند سوال کوتاه نظرسنجی کنید و لیست موزیک های خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

اگر بتوانید به مشتریان خود احساس خوب هدیه دهید مطمئن باشید توانسته اید او را برای همیشه حفظ کنید.

Facebook Google LinkedIn Print Telegram
تعداد بازدید : 586

نظرات کاربران

نظرات