ایده هایی که از مناسبت ها یک فرصت می سازد

20181114114342_event.png

نکته مهم: این مقاله بروز رسانی می شود؛ مطالعه هفتگی این مقاله را فراموش نکنید...
شما می توانید سوالات و نظرات خود را در مورد این مقاله از طریق فرم نظرات در همین صفحه مطرح نمایید.

یکی از فرصت هایی است که رستوران ها می توانند با استفاده از آن فروش خود را بالا ببرند مناسبت هاست. جمع کردن خانواده ها در کنار هم در یک محیط دوستانه علاوه بر ایجاد یک خاطره خوش برای مشتریان، منجر به فروش رستوران نیز می گردد.

اقداماتی که می توان در این روزها انجام داد بیشمار هستند؛ در این مقاله به چند مورد اشاره می کنیم:

با برنامه ریزی شروع کنید:

شما برای اجرای ایده های بازاریابی خود نیاز به برنامه ریزی مناسب دارید. برنامه ریزی به شما کمک می کند که هزینه ها را برآورد کنید و برای کمپین بازاریابی خود هزینه بیش از حد، صرف نکنید. مطمئن باشید که برنامه بازاریابی شما مطابق با موضوع رستوران است.

غذاهای ویژه مناسبتی :

از مناسبت ها برای نمایش ویژگی های رستوران خود استفاده کنید؛ اجازه دهید کارکنانتان ایده ها و نظرات خود را ارایه دهند و خلاق باشند؛ دو یا چند مورد جدید به منوی خود اضافه کنید. همینطور یک گروه موسیقی داشته باشید تا مناسبت های شاد بخوبی برگزار شود.

دکوراسیون مرتبط داشته باشید:

بهتر است دکوراسیون رستوران را در مناسبت ها تغییر دهید؛ لازم نیست هزینه ی زیادی صرف کنید. به طور مثال در شب یلدا یک میز کوچک در گوشه ای از رستوران قرار دهید و یک میز یلدای جذاب بچینید.

بازاریابی:

باید برنامه تبلیغاتی خود را به اطلاع مشتریان برسانید؛ این کار را می توانید از طریق شبکه های اجتماعی، ارسال پیامک یا پنل اس ام اس انجام دهید؛ این کار را با طرح های گرافیکی جذاب و جملات مناسب انجام دهید تا مخاطب را جذب نماید. بنابراین مهم است که شبکه های اجتماعی شما بروز باشد. می توانید از یک هفته قبل از شروع مراسم تبلیغات خود را شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که این اس ام اس های تبلیغاتی و پست ها را در زمان مناسب ارسال می شود، به عنوان مثال، یک ساعت قبل از ناهار یا شام، زمان مناسبی است.

پیشنهاد تخفیف:

در هر مناسبتی می توان تخفیفات جذاب برای مشتریان داشت؛ این تخفیف می تواند برای همه ی مشتریان باشد یا فقط مشتریان وفادار را شامل شود؛ این موضوع به سیاست های یک رستوران بستگی دارد. دریافت لیست مشتریان از طریق نرم افزار رستورانی براحتی امکان پذیر است. البته شکل دیگری از تخفیف هم وجود دارد؛ شما می توانید در یک مناسبت در ازای خرید یک محصول خاص به مشتریان تخفیف ارایه دهید.
هدیه ای از جنس عکس:

هیچ چیز برای یک مشتری شیرین تر از ثبت خاطراتش نیست. می توانید در گوشه ای از فضای رستوران محلی را برای عکاسی طراحی کنید و به عنوان هدیه یک عکس به مشتریان خود هدیه دهید.

کمپین های بازاریابی:

این کمپین ها در شبکه های اجتماعی زیاد دیده می شود ؛ شما می توانید شروع کننده ی یک کمپین باشید؛ به طور مثال از دنبال کنندگان صفحه ی خود بخواهید نام یکی از غذاهای رستوران شما را به همراه شخصی که غذا را با او صرف کرده اند بنویسند و دوستانشان را تگ کنند و تخفیف بگیرند.

ویدیوی تبلیغاتی:

امروزه بازاریابی از طریق ویدیوی تبلیغاتی بسیار محبوب شده است؛ بنابراین یک راه سریع برای جذب مشتری ساخت یک ویدیوی کوتاه در مورد مناسبت پیش رو است. تجربه ی بصری برای مشتری به مراتب جذاب تر از روش های دیگر است.  این ویدیو را در شبکه های اجتماعی خود منتشر کنید و منتظر نتیجه ی آن باشید.

یک تفاوت کافیست:

هر رستوران با توجه به نوع خدماتی که ارایه می دهد سعی می کند یک تفاوت داشته باشد؛ چه چیزی رستوران شما را متفاوت می کند؛ به طور مثال یک آشپزخانه ی زنده چطور است؟ جایی که مشتریان به طور مستقیم با آَشپز صحبت کنند و دستور پخت غذاهای رستوران را بگیرند. حتی یک تفاوت کوچک می تواند نتیجه فوق العاده ای برای شما داشته باشد.
نتیجه:
ایجاد یک روز خوب برای مشتری بسیار ارزشمند است و بیشتر اوقات نیازی به صرف هزینه های تبلیغاتی زیاد هم نیست. فقط کافیست با خلاقیت سبک های جدید را امتحان کرد.
پیشنهاد ما:
به شما پیشنهاد می کنیم مقاله ی "ایده هایی که به کسب و کارهای نوپا کمک می کند" را مطالعه نمایید.

☑ این مقاله را به اشتراک بگذارید.

Facebook Google LinkedIn Print Telegram
تعداد بازدید : 340

نظرات کاربران

نظرات